poniedziałek, 19 lipca 2010

Szczęsliwa siódemka SW4


Każdemu człowiekowi są przypisane jakieś liczby. Jedni dzięki liczbom przepowiadają przyszłość, inni potrafią trafić szóstkę w totka, a jeszcze inni z liczb układają wzór. Więc świat nie istniałby bez liczb. Liczby mają główną rolę w całym Wszechświecie. Każda gwiazda, każda galaktyka, każda mgławica, każdy meteor i każda kometa są złożone z liczb. Liczby są tak jakby powłoką czegoś co się nimi pokrywa. To tak jakby do cementu murarz nie dał piasku i wtedy beton popęka. Natomiast jeżeli ktoś nie pokryje czegoś "powłoką liczbową", to wszystko idzie na marne. Zapewne się zastanawiacie, dlaczego porównałem rocznicę SW4 liczbami. A no dlatego, że Star Worms obchodzi siódmą rocznicę, siedmiu członków. Dlatego też liczba 7 ma szczególne znaczenie w tym przypadku. To tak jakby powiedzmy był rok 99. No i jaka data jest szczególna? Doskonale! Oczywiście, że chodzi o 09.09.99. Natomiast nasza rocznica ma związek z ilością członków, do ilości lat. No i w SW4 każdy z nas jest kimś. No i tak:

Dżeki jest ALCHEMIKIEM - czyli czyta książki, robi różne naukowe badania.

Pondżol jest ŁOWCĄ - dlatego, że zawsze wyławia swoją formę w bieganiu.

Zidek jest ŻOŁNIERZEM, bo ciężko pracuje.

Baczagi to urodzony WYZNAWCA - dlatego, że nie wyznacza sobie znanej wyznacom ścieżki.

Gosia, to KSIĘŻNICZKA - mądra kobieta obdarzona różnymi skojarzeniami, bo wie jakie słowo z czym kojarzyć.

Beata, to taka mała, drobna dziewczyna, czyli MOSA, co oznacza mądra osoba.

Najgorzej siebie opisać, ale ja jestem WOJOWNIK - dlatego, że lubię walczyć z wszystkim, nawet z samym sobą, no i oczywiście w grach. Wojownik jest też czasami zwany przywódcą, ale ALCHEMIK jest mądrzejszy, ale słabszy.

No i można zauważyć, że jest nas siedmiu. W siódmą rocznicę. Dlatego jak już mówiłem każde liczby mają znaczenie. No i każdy człowiek jest inny. Dla porównania dodam, że mimo iż w SW4 jest nas siedmiu, to każdy czymś się różni, ale jesteśmy wszyscy razem. Dlatego pozwolę sobie przytoczyć te słowa: "Kto spójności szuka, znajdzie ją tam, gdzie się jej najmniej spodziewa, a kto ją odrzuca, będzie uwięziony". Te słowa prowadzą do tego, że nie ma przyczyny bez skutku ani skutku bez przyczyny.

6 komentarzy :

 1. Wierzyć się nie chce, Star Worms ma już siedem lat! I że to SW4 (choć na dobrą sprawę SW7) jeszcze trwa i nawet ma się całkiem dobrze!

  7 lat to już ładny szmat czasu i wielki bagaż wariacji. Ale ja ciągle mam wrażenie, że najlepsze ciągle przed nami. Od początku istnienia Star Worms staraliśmy się iść do przodu i tak będzie nadal.

  W tej chwili jest nas siedmiu, siedmiu robali. Nawet fajnie wyszło, siedmiu robali na siódmą rocznicę. Tak jak Kosa napisał różnimy się ale jesteśmy razem. Nie zawsze to wygląda tak jakbyśmy tego chcieli ale SW4 trzyma się ciągle mocno. Z pewnych spraw jesteśmy zadowoleni i dumni, z innych już mniej. Ciągle jednak idziemy do przodu i staramy się propagować wariacje!

  Trzeba też zaznaczyć, że nie zamykamy naszych drzwi i chętnie przyjmiemy nowych członków. Cały czas szukamy odpowiednich kandydatów na robali, a jak ktoś ma chęć dołączyć to niech się zgłosi. Chętnie przyjmiemy nowicjuszy!

  PS. Nie miałem zielonego pojęcia o tym że jestem alchemikiem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Alchemia i nauka, nauka i alchemia. Trochę historii dużo liczb. Widzisz dużo wiem. Nawet kiedyś przeczytałem książkę. A jeśli chodzi o SW4, to wspinamy się na sam szczyt.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na sam szczyt a potem sobie będziemy latać. Stawiamy sobie nowe cele, mamy sporo planów, nowych pomysłów, dobrze jest. A przede wszystkim ciągle są te wariacje, a to jest najważniejsze. Ani trochę nam nie przeszło przez te wszystkie lata.

  Co za książkę czytałeś?

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiesz? Nitos Salivi. Wydał ją niejaki Czępa.

  OdpowiedzUsuń
 5. A faktycznie. Tam była alchemia miłości między Telisą, a głównym bohaterem. Jak mógłbym zapomnieć.

  OdpowiedzUsuń
 6. dobrze wiedziec, ze jestem Księzniczka :PP aczkolwiek nie wygladam wcale. a my (beata and ja) jestesmy juz rok z groszem w star worms. super sie z wami czuje chlopaki! ciesze sie, ze moglam z wami przezyc tyle wspanialych chwil i wariacji!

  OdpowiedzUsuń

Prosimy o podpisywanie się pod komentarzami (imię, pseudonim, kontakt)

 
Copyright 2003-2013 STAR WORMS
Blogger Wordpress Gadgets