poniedziałek, 28 października 2013

Heks!

Nastał ten straszliwie diaboliczny czas. Jakaś szydera przesunęła nam wskazówki naszych zegarów, co też spowodowało liczne problemy z zegarem biologicznym niejednego z nas. Na przykład mnie. To jest taki paskudny czas kiedy Słońce tylko delikatnie się tli w szarych ciężkich chmurach, drzewa uchylają się od uderzeń wiatru, a ten zmiata liście wszędzie wokół. Jakby tego było mało ciągle jest błotniście i pada deszcz. Wszystko spowija ciemność, a my jesteśmy teraz zazwyczaj pochowani w swoich domach jak jaskiniowe trolle w swych podziemnych tunelach.

Czytam ostatnio takie powieści grozy i klimat mi się udziela. No ale przyznajcie, że zaczął się brzydki okres w roku kiedy przez najbliższe 3 miesiące na ogół towarzyszyć nam będzie ciemność i dłuuuuuuuuugie wieczory.

Na szczęście jest sposób aby te wieczory dobrze spożytkować! Gry planszowe ludzie!!!

Jak wiecie w tym roku świat gier planszowych wciągnął nas jak ruchome pustynne piaski. Weszliśmy w zupełnie nową przestrzeń i odkryliśmy w końcu coś na co już dawno powinniśmy natrafić! Super wspaniały świat gier planszowych!


Z początku nie potrafiliśmy się w tym wszystkim odnaleźć. Tytułów na rynku jest cała masa. Jak zacząć? Od czego? Co nam się spodoba? Po które tytuły warto sięgnąć? Byliśmy zupełnie zdezorientowani i błądziliśmy w tym wielkim wesołym kolorowym świecie w którym za los odpowiadają rzuty sześciościennymi koścmi! Achhhh lata dzieciństwa powracają! I to ze zdwojoną siłą! Bo każdy z nas pamięta partyjki w warcaby (ci bardziej zaawansowani to w szachy), chińczyka, grało się i gra nadal w karty, chociażby makao czy inne takie, no i były też różne inne planszówki typu monopoly czy jakieś takie bazarowe których nazwy już dawno się zatarły.

I teraz uważajcie bo te wszystkie chińczyki to jest NIC! No to jest nic, pikuś, mały guzik i pompka przy tych grach które tworzy się dziś! TAK TAK TAK! Ja wiem, wspomienia o chińczyku do dziś są piękne. Byliśmy tacy malutcy, graliśmy z rodzeństwem kuzynami mamą i tatą i to były niezapomniane partię. Ale takie planszówki to nie są te planszówki w które gramy dziś! Teraz to jest jakiś nowy etap, nastąpiła jakaś ewolucja i dzisiejsze gry to prawdziwa torpeda rozrywki!

A długie wieczory sprzyjają graniu. Dłuuuuuuuuuugiemu graniu:) My swoje nadjłuższe partie w Magię & Miecz (grę osadzoną w realiach fantasy) graliśmy w sześć osób przez nieco ponad 6h! Hahaha! Wszyscy już ledwo siedzieliśmy przy stolę ale nikt nie chciał odpuścić walkę o koronę władzy i tym samym zwycięstwo! Wcześniej graliśmy w "Kolejkę" grę osadzoną w... polskich realiach za komuny! To jest światowy hit, grają w to nawet w Urugwaju i Japonii! Najlepsze partię rozgrywa się z rodzicami bo oni automatycznie uruchamiają jeszcze wspomnienia z tamtych dawnych lat kiedy to stało się w kolejce niewiadomopoco.

Nasza kolekcja planszówek stale się powiększa. Mamy w niej gry karciane (z moim wielkim faworytem Munchkinem!), mamy tradycyjne gry planszowe - prawdzie giganty i kolosy takie jak Magia & Miecz oraz Horror w Arkham, mamy gry w których wszyscy rywalizujemy oraz takie w których trzeba współpracować, a Kuba ostatnio kupił grę Rój w których czeba układać owady w kształcie heksów.

A no właśnie HEKS!!!

Otóż nasz przyjaciel Adrian N. (zabrzmiało trochę jak z kroniki kryminalnej!) wraz ze swoją ekipą otworzył w Gdańsku sklep z grami planszowymi!!!! To jest po prost hit the best! Sklep z grami planszowymi! Mało tego, to nie jest tylko sklep ale również wypożyczalnia, a w niej wiele wiele wspaniałych tytułów do ogrania i wypróbowania! Tak żeby najpierw wyczaić czy dana gra to coś akurat dla nas! Ale to ciągle mało! Bo heksy od jakiegoś czasu organizują w piątki na Żabiance, w osiedlowym klubie, spotkania planszówkowe w których można tam grać razem z nimi, dowiadywać się nowości, popytać, czegoś się dowiedzieć. No po prostu dla maniaków planszówek oraz wszystkich zainteresowanych tematem to jest super wspaniała opcja żeby jeszcze bardziej wchłonąć w ten świat! 
My cały czas ostro kibicujemy heksom! A przez jakiś czas pomagaliśmy im tworzyć stronkę internetową.


Uwaga! Ten tekst to jest przede wszystkim reklama Heksa! I to jest reklama którą my tu sami napisaliśmy bez żadnych szantaży i łapówek! Po prostu polecamy sklep Heksa bo są to goście którzy doskonale znają się w temacie, mają na prawdę spoko ceny na planszówki no i przede wszystkim te super fajne opcje wypożyczenia gier i piątkowych spotkań! Nic tylko wbijać do heksa!

Wormsy polecają planszówy! A w tym tygodniu pewnie będziemy grać dalej! Pozdro ludzie!

1 komentarz :

  1. Super, to rzut beretem ode mnie :) Też lubię gry planszowe, dlatego dla mnie to świetna informacja. Z pewnością odwiedzę ten sklep :)

    OdpowiedzUsuń

Prosimy o podpisywanie się pod komentarzami (imię, pseudonim, kontakt)

 
Copyright 2003-2013 STAR WORMS
Blogger Wordpress Gadgets