środa, 6 marca 2013

Pre-season i inne fanty

Szogun swego czasu pisał o swoich oraz ogólnie WORMSowych planach na rok 2013, a teraz ja wtrącę swoje trzy grosze na ten temat. Tym bardziej, że czas po temu jest właściwy - już wkrótce, po zimowej przerwie, rozpocznie się nowy sezon InO....
Zaraz, zaraz, to obrazoburcze...

oburzą się niektórzy z Was. Przecież było już Bojowisko, była Zimowa Pełnia.... No tak tylko m n i e  tam nie było (wiem, egocentryczne to z mojej strony), więc dla m n i e sezon dopiero się zacznie. Może i dobrze. Odpocząłem i głód startów jest duży. Mam nadzieję, że do czerwca, do letniej przerwy startowej nie zdążę się tymi startami nasycić, a właściwie przesycić, bo nasycenie nie byłoby znów takie złe.
A więc wygląda to tak w moim przypadku:
8.03 - na początek mocne uderzenie, czyli Puchar Polski w Gdyni Chwarznie - GOSK 2013, aż 3 etapy dzienne i na deser jeden nocny, bajka (tym razem nawet cena atrakcyjna, pod warunkiem, że wybiera się
opcję bez obiadu i noclegu). Będę szedł z Oleyem, więc może tym razem nie zajmę ostatniego miejsca.
23.03 - Bielowszczak za dnia, a na noc na deser 42 km łojenia na Spirosie w Gdyni,
20.04 - Harpagan.
Do końca czerwca będą jeszcze: Wanoga, Boruta, Lato nad Wdą, Borowiacki oraz starty w Pucharze Pomorza Gdańskiego. O drugiej połowie roku na razie pisał nie będę, bo to zbyt daleka perspektywa i zbyt wiele literek do zjedzenia. Spróbuję też swoich sił w kilku zawodach pełnomapowych - może Rajd z Kompasem i Kaszubska Włóczęga, mam nadzieję że inne Wormsy się dołączą. Wciąż z sentymentem wspominam nasze wspólne bagnowanie na ostatnim Rajdzie z Kompasem. Fajnie byłoby to powtórzyć. Oczywiście w maju będzie Wormsak i tu chcę się mocno zaangażować. Dla mnie będzie to przede wszystkim podglądanie kunsztu "old-good Wormsów", czyli podpatrywanie od kuchni jak robi się świetną imprezę i kradnięcie pomysłów dla siebie (też będę wkrótce orgiem, więc muszę się szkolić). No i przede wszystkim bycie w środku tego szaleństwa, wśród tych szalonych ludzi to czysta zabawa i na to się najbardziej nastawiam. Nauka jak robić coś pożytecznego jednocześnie samemu świetnie się bawiąc. Swoją drogą chciałbym fajny etap TZ zrobić, ale zobaczymy jak to wyjdzie. Może wyjdzie jedno wielkie bagno.
To w skrócie (przydługim coś) o moich planach InO. Najważniejszy dla mnie będzie Harpagan, bardzo mocno do niego trenuję i jakby pozostałe starty nieco są w jego cieniu, ale nie chciałbym żeby to tak wyszło.
Uważam, że napinka nigdy do niczego dobrego nie prowadzi. Mobilizacja, ale też i pełen luz - to przepis na sukces.
W świecie nie-InO też dzieje się u mnie sporo. Złożyłem wniosek o stypendium kulturalne Miasta Gdańska na wydanie kolejnej książki i było to dla mnie kolejne fajne doświadczenie. Poznałem kilku poczytnych gdańskich pisarzy i miałem okazję trochę zerknąć w ich warsztat. Miłą niespodzianką dla mnie było to, że zaproponowano mi wstąpienie do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Moja kandydatura będzie teraz rozpatrywana przez groźne ciało zwane Komisją Kwalifikacyjną (aż się boję werdyktu, czuję się tak, jakby mogli mnie nawet skazać na karę śmierci za pisanie rzeczy nieprawomyślnych), które zbierze się w Warszawie. Czekam na rozstrzygnięcia w interesujących mnie kwestiach literackich, ale myśli obsesyjnie wracają do dnia 20.4, Kolbud i Harpagana...

3 komentarze :

 1. Wow gratulacje! Z tym stowarzyszeniem to gruba sprawa! A jak tam Krzychu twoje kolejne dzieło? Tworzy się?

  Ja tak sobie wstępnie planuje (odnośnie tych rajdów pełnomapowych) wybrać się na majowego jaszczura. Bo w sumie niedaleko, a i termin spoko.

  A harpagan tuż, tuż! Wormsak tak samo!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja o swoich startach w marszach nie będę pisał, bo niestety na żadnym nie będę. Głównie mnie teraz fascynują ultra maratony i do nich trenuję. Chcę zrobić wszystko by je wszystkie ukończyć. A i też mi nie pasują z terminami, bo nawet mnie na Wormsaku nie będzie, bo będę w Gdyni walczył o złamanie 40 minut. Czy to się uda? Zobaczymy!

  OdpowiedzUsuń
 3. na harpaganie bedzie ostro :d

  OdpowiedzUsuń

Prosimy o podpisywanie się pod komentarzami (imię, pseudonim, kontakt)

 
Copyright 2003-2013 STAR WORMS
Blogger Wordpress Gadgets